Age of Civilizations 2 İncelemesi

Eminim ki strateji oyunlarına ilgi duyan kişilerin bir çoğu bu oyunun birincisini mobilde oynamıştır. İlk oyun oldukça basit bir mantığa dayanıyordu. Beynimizi zorlayan bir oyun değildi. Ayrıca bilgisayar sürümü yoktu. Oyunun geliştiricisi, Łukasz Jakowski, mobil versiyonundan sonra bilgisayardan oynamak için geliştirip, güzel bir oyun yapmaya çalışmış.

Age of Civilizations 2’yi 1-2 saat kadar oynama fırsatım oldu. İlk versiyonundan çok daha iyi diyebilirim. Oyun çok daha fazla seçenek var. Senaryolar daha iyi. Oyunun gelişmişliği, zorluğu olarak bir Europa Universalis 4 beklemeyin ama bu oyun da belli bir süre sizi sıkmadan oynatır. Oyunda ayrıca vasallaştırma, kolonileştirme gibi özellikler gelmiş. Aslında Europa Universalis 4’ün daha basit daha kolay hali diyebiliriz oyun için.

Oyunun fiyatı da tabi özellikleri gibi ucuz. Tam bir fiyat performans oyunu diyebilirim. Strateji severler bu oyunu Steam’den 11,49 liraya indirebilir. Dolar yüksek olduğundan aslında bu para fazla değil. Sadece 2 dolar gibi bir şeye geliyor baktığınızda. Mobilden oynamak isteyenler aynı ücretle telefondan da alabilirler oyunu.

Age of Civilizations 2 oyunun bana göre eksi ve geliştirilmesi gereken yönleri:

  • Oyunun müzikleri hiç etkileyici olmamış. Güzel müzikler eklenerek etkileyici bir ambiyans oluşturulabilirdi.
  • Oyun grafikleri yönünden ilk oyundan pek te farklı değil. Yeni ve daha gelişmiş grafikler olabilirdi.
  • Oyundaki özellik dengeleri biraz daha iyi olabilirdi.

 

Bunlar dışında ufak tefek eksiler olsa da, öyle uzun uzun listeleyebileceğim kötü yanları yok diyebilirim. Benim oyun hakkındaki görüşlerim bu şekilde. Siz de oyunu oynadıysanız görüşlerinizi yorumlarda bildirebilirsiniz. Ayrıca daha satın almayanlar için oyunun Steam linkine aşağıdaki oyun isminin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Age of Civilizations 2

Paylaş