Curious Cat Nedir? Ne İşe Yarar?

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda birçoğunuzun Twitter’da karşılaşmış olabileceği bir platform olan Curious Cat’ten bahsedeceğim. Bu konu hakkında Google’da aratınca pek bir bilgi bulamıyoruz. Twitter’da rastladığım bu siteyi, ya da uygulamayı, ben biraz daha derin araştırdım. Gelin bir göz atalım.

Curious Cat Nedir? Ne İşe Yarar?

Curious Cat, ask.fm benzeri anonim olarak veyahut nonim (açık isim ile) soru sorabildiğiniz bir site. Ancak Curious Cat’in ask.fm’den bazı farkları var. Birisi sitede chat bölümün bulunması, diğeri ise confess (itiraf) kısmı olması. Çok fazla bilinmese de siteyi twit olarak atan kişilere rastlayabiliyoruz.

Curious Cat Hakkında

Nuno Balbona ve Marco Balbona küçüklük fotoğrafı

Siteyi iki İspanyol kuzen Nuno Balbona ve Marco Balbona Nisan 2016’da kurmuş. Nisan 2018’de, tam iki yıl sonra Güney Koreli şirket Vonvon siteyi satın almış. Siteyi sattıktan sonra kuzenler bu şirkette Curious Cat geliştiricisi olarak çalışmaya başlamış.

Curious Cat Twitter’a mı bağlı?

Bu soruyu soran birçok kişiye rastladım ve şüphelendim, işin aslı astarı var mıdır diye araştırdım. Fakat böyle bir şey zaten mantıken mümkün değildi. Yani bir bağlılığı bulunmamaktadır. Zaten böyle bir şey olsa, dünyanın en büyük sosyal medya ortamlarından birinin böyle bir hareketini her yerde görüyor olurduk.

Curious Cat Hakkında Görüşlerim

İlk olarak uygulamanın fizibilitesi açısından konuşacak olursam, çok iyi değil. Özellikle mobil uygulamasının geliştirmeye ihtiyacı var. Tarayıcıdaki mobil halini uygulama diye playstore’a yüklemişler. Görünüş açısından ise biraz daha geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunlar dışında uygulamayı biraz gereksiz olarak görüyorum. Tabi bu bir tercih meselesi.

Sizin de bu platform hakkında görüşleriniz varsa yorum atarak bildirebilirsiniz.

 

Paylaş