Guinness Rekorlar Kitabına Giren Sıra Dışı 15 İnsan

Gün geçmiyor ki sıra dışı tarzlarıyla ve özellikleriyle Guinness rekorlar kitabına girmeyi başaran insanlar çoğalmasın. Sizler için görünce şaşıracağınız 15 sıra dışı insanı araştırdım:

1)Dünyanın En Uzun Bacaklı Kadını

Rusyalı Svetlana Pankratova 132 cm bacak boyuyla rekorlar kitabına adını yazdırmıştır.1971 doğumlu olan Stevlana’ya şu an için herhangi bir rakip bulunmuyor. Svetlana’nın eskiden basketbol oynadığı 195 cm boyunda olduğu biliniyor.

2) En Elastik İnsan Gary Turner

Gary Turner’in cildi 15,87 cm uzayabiliyor. İngiltere’de yaşayan en ilginç insanlardan biridir.

3)Vücuduna En Çok Piercing Takan İnsan

2000 yılında vücuduna 462 adet piercing takan Elaine Davidson adlı kadın 2012 yılında tam 9000 adetle Guinness rekorlar kitabına girdi. Kadının resmen vücudunun her yerinde piercing var.

4)Gözünden İleriye Su Fışkırtabilen İnsan

İlker Yılmaz 1 Eylül 2004 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiği rekor denemesi ile gözünden 2,79 metre uzağa su fışkırtmayı başarmıştır.

5)Diliyle Ağırlık Kaldırabilen İngiliz Adam

İngiliz Thomas Blackthorne 1 Ağustos 2008 yılında Meksika’da düzenlenen yarışmada diline taktığı bir aparatla 12,50 kg ağırlığında bir objeyi kaldırarak Guinness Rekorlar Kitabı sayfalarında yer almıştır.

6)Dünyanın Yüzüne En Fazla İğne Batıran İnsanı

Tahmin edildiği gibi o insan bir Çinli adı da Wei Shengchu. Kendi iç dünyasında yarattığı felsefe ile acıyı hissetmediğini iddia ediyor.2009 yılında yüzüne tam 2009 iğne saplayarak rekora koşmuştur.

7)Vücudunda En Çok Dövme Olan Kadın

Isobel Varley’in vücudunun  yüzde 93’lük oranı dövmelerle kaplanmıştır. Vücudunun neredeyse her yerini dövme ile kaplayan İngiliz kadın, kadınlar arasında en çok dövmesi olması unvanıyla rekor kırmayı başarmıştır.

8)En Uzak Mesafeden Potaya Top İsabet Ettiren Adam

Basketbolu yakından takip edenler bilir. Thunder Law, Harlem Globettrotters oyuncusudur. Arizona eyaletinde 11 Kasım 2013’te tam tamına 33.45 metre uzaktan basket atıp isabet ettirmeyi başarmıştır. Bu başarısıyla Guinness rekorlar kitabında yerini almıştır.

9)Dünyanın En Kısa İnsanı

Nepal’de yaşayan Chandra Bahadur Dangi 54,6 cm boyuyla en kısa insan olarak otoriteler tarafından ölçülmüştür. Kendisi şu an 72 yaşındadır ve sadece 14,50 kg ağırlığındadır.

10)En Uzun Süre Buzda Kalan Adam

Wim Hoff buz dolu bir küvette 1 saat 42 dakika 22 saniye kalmayı başarmıştır. Daha önce bunu deneyen olmuş fakat bu Alman adam kadar uzun süre buzda kalan olmamıştır.

11)Gözlerini Yuvasından Çıkarabilen Kadın

Kim Goodman gözlerini 1,09 cm kadar dışarı çıkarabiliyor. Amerika’da yaşayan bu kadın acaba ilk defa gözlerinin bu kadar göz kapaklarından çıkabildiğini ilk ne zaman fark etmiştir?

12)Ağzını En Çok Açabilen İnsan

Afrikalı Francisko Domingo Joaquim ağzını 17 cm genişliğinde açabilmektedir. Guinness Rekorlarını kaydedenler bile adamın ağzını görünce şaşkınlıklarını gizleyememişlerdir.

13)25 Parmaklı Hintli Çocuk

1995 yılında doğuştan toplam 25 parmakla doğan çocuk Devendra Harne en çok parmağa sahip insandır. Ellerinde 12 ayaklarında ise 13 parmak vardır.

14)En Uzun Burunlu Mehmet Özyürek

En uzun burunlu insan Türklerden çıkmıştır. Artvin doğumlu Mehmet Özyürek 8,8 cm uzunluğunda bir buruna sahiptir.

15)Beliyle Balon Patlatabilen Kadın

Bu kadının vücudu çok elastik olduğundan belini geriye doğru esnetip beli ile bacakları arasında balonları patlatabiliyor.12 saniyede tam 3 tane balon patlatan kadının adı Julia Gunthel’dır.

Sizinde ekleyeceğiniz başka rekorlar varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

1.420 views
Paylaş

Guinness Rekorlar Kitabına Giren Sıra Dışı 15 İnsan (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Excellent blog here! Also your web site loads up fast!
    What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
    I wish my web site loaded up as quickly as yours lol