Instagram İçin Doğru Fotoğrafı Seçmenin 3 Yolu

Biliyorsunuz İnstagram her bireyin en çok beğeniyi almak istediği en çok takipçiye sahip olmak istediği bir sosyal medya platformudur. Her İnstagram kullanıcısı en güzel fotoğrafları paylaşarak en çok like ve yorum almak istemektedir. Özellikle dünyaca tanınmış kişilerin fotoğrafları daha çok beğenilmektedir. Fakat şu da bir gerçektir ki her insanın yaptığı gibi tanınmış kişiler de her zaman en güzel çıktıkları fotoğraflarını yayınlamaktadırlar. Yaptıkları en doğru şey kendilerinin en güzel ve alımlı çıktıkları doğru fotoğrafı seçmektir. Eğer sizde en doğru fotoğraflarınızı seçebilirseniz, takipçileriniz tarafından beğenilebilirsiniz. Doğru fotoğraf çekmenin ve doğru fotoğrafı seçmenin çok basit kuralları bulunmaktadır.

1)Işığı iyi ayarlayın.

Kaliteli fotoğraf çekmenin yolu doğru ışıktan geçer. Güzel etkileyici, bakanların bir kere daha bakmak isteyeceği fotoğraflara sahip olmak istiyorsanız doğru ışıkta fotoğraf çekmelisiniz. Eğer dış mekân çekimi yapıyorsanız doğa fotoğraflarını çekmek istiyorsanız bunun için ışığın en güzel geldiği zaman dilimleri sabahın erken saatleri ve akşamüstüdür. Bu zamanlarda çekilen fotoğraflar kendiliğinden efektli olur üzerinde çok fazla çalışmanız gerekmez. Kapalı mekânlarda çekim yapacaksanız da ışığın bol olduğu alanlarda yapmalısınız. Yüksek ışık renklerin olduğundan daha güzel ve gerçekçi görünmesini sağlar. Işığı doğru ayarladığınızda doğru fotoğraf için fazla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

2)Hikâye yaratın.

Evet, çektikleriniz sadece fotoğraf olabilir. Fakat her fotoğrafın bir hikâyesi olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İnsanlar sizin fotoğrafta yansıtmak istediklerinizin arkasındakini görmek isterler. Örneğin eğer sonbaharı karenize almak istiyorsanız; küçük bir çocuk size yaprak uzatırken elini çekmeyi deneyin. Bu fotoğraf çok fazla duyguyu gösterecektir.

3)Efektlerde boğulmayın.

Fotoğraflarımızı çektikten sonra İnstagram’da paylaşmadan önce gerekli düzenlemeler yaparak paylaşmayı tercih ederiz. Çünkü çekilen fotoğrafta her zaman ışık, renk uyumunu doğru yakalayamamış olabiliriz. Bu tür eksiklikleri düzeltmek için programları kullanabiliriz. Fakat çektiğiniz resmin orijinalinden çok fazla uzaklaşmayın. Her fotoğraf bu kadar efekti kaldıramaz ve basitleşir. Sadece gerektiği kadar, doğal efektlerle fotoğraflarınızı zenginleştirin. Efekt yok gibi duran düzenlemelerin çok daha hoş ve güzel durduğunu fark edeceksiniz. En çok beğenilen fotoğraflara baktığınızda efektleri belli olan fotoğraflar değil, sadece fotoğrafı iyileştirmek adına kullanılan efektli fotoğraflar olduğunu görürsünüz. Doğru fotoğraf için gereksiz efektlerden uzak durun, fotoğraflarınızı yapay hale getirmeyin.

Paylaş