PİP Modu Artık Android Telefonlarda

Tüm dünyada anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan WhatsApp gün geçtikçe yeni güncellemeler ile kullanıcısına kolaylıklar tanıyor. Bu kolaylıklardan olan PİP modu yani resim içinde resim son derece doğru kullanım imkanı sunmaktadır. Android kullanıcıları için de kullanıma sunulan bu mod ile kullanıcı için rahatlığı artırmaktadır. İOS sürümünde kullanılan özellik çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

PİP modu sayesinde kullanıcılar gelen gönderiler içerisinde Youtube, Instagram ve Facebook videolarını ayrı pencerede izleme imkanı sunmaktadır. Bu sayede Whatsapp da sohbet edilirken uygulama kapatılmadan video izlemek mümkün oluyor. Önceki sürümde video izlemek isteyen kullanıcı farklı bir pencere açmak zorunda kalıyordu. Kullanıcıyı her yönü ile düşünen bu tür özellikler kullanım yoğunluğunu da artırmaktadır.

PİP modu yeni gelen güncelleme ile kullanıma başlandı. Uygulamayı kullananların gelen videoları rahat bir şekilde izleyebilmesi her yönü ile kullanıcı odaklıdır. Bu özelliği kullanan kullanıcıların genel görüşü ise son derece kullanışlı olduğu yönünde. Farklı özellikleri sunma noktasında sürekli gelişim içerisinde olması doğru kullanım imkanı ile gelişim sunmaktadır. Zaman kaybını da düşürmesi oldukça önemli bir etken olarak görünmektedir.

Paylaş