Sosyal Medya Reklamlarını En Uygun Hale Getirmenin 4 Yolu

Sosyal medya reklamcılığı, hedef kitleli bir tüketiciye ulaşmanın en uygun maliyetli yoludur. Doğru stratejiyle sosyal reklamcılık size yeni müşteriler kazandırabilir, en üst seviye farkındalık yaratabilir ve tüketicilerin çok yüksek oranda yeniden etkileşimini sağlar. Ancak, sosyal reklamlar söz konusu olduğunda işler her zaman olması gerektiği gibi çalışmaz. Reklam rekabeti ve diğer faktörler nedeniyle, reklamlarınız sonuçları artırmanız için gereken hızda yayımlanmayabilir.

Sosyal medya reklam sunumu, tatiller veya büyük etkinlikler gibi yüksek rekabet sürelerinde adeta kilitlenir. Bazen ne yaparsanız yapın, Facebook (veya başka herhangi bir sosyal medya kanalı), reklamınızı kullanıcılara yeterince sık göstermez.

Bunları yaşadıysanız endişeye gerek yok. Aşağıda sosyal medya reklamlarını en uygun hale getirmenin dört yolunu okuyabilirsiniz.

Yerleşimlerinizi Kontrol Edin

Yerleşimler, reklamınızın yayınlanacağı farklı alanlardır; örneğin, Facebook’ta Haber Kaynağı, Anında Makalelerde, sağ sütunda ve Instagram yerleşimleri olarak seçebilirsiniz.

Reklamınızın yayınlandığı yerleşim sayısını artırırsanız, esas olarak kampanyanızın reklam envanterini arttırırsınız. Yani reklamınızın sunulması için daha fazla fırsat sunar. Bu, reklam dağıtımını artırmanın ve kampanyalarınızın sonuçlarını artırmanın harika bir yoludur.

Tüm sosyal reklam platformlarında, reklam performansını optimize etmek için yerleşik bir makine öğrenimi bulunur. Ne kadar çok yerleşime sahipseniz, platformlar o kadar fazla optimize edebilir.

Teklifinizi Artırın

Sosyal medya reklamlarının tümü, hangi reklamın hangi fiyattan sunulacağını belirlemek için bir açık artırmaya girer. Teklifinizi artırırsanız, kampanyanız reklam açık artırmasında rekabet edebilir ve bu da reklamlarınızın daha sık sunulmasına neden olabilir.

Her zaman, tahminleri ortadan kaldıran platformlarda otomatik teklif verme seçeneğini kullanma hakkınız vardır. Ancak maliyetlerinizde sıkı bir saltanat sürdürmeye çalışıyorsanız, kampanya hedefi için teklifinizin her zaman ortalama bir öneriden biraz daha yüksek bir değere sahip olmasını sağlamalısınız.

Bu sizin için biraz karışık geldiyse sadece Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat’in, tümünün parayı sevdiğini unutmayın. Bu yüzden teklif vermeye ne kadar istekli olursanız reklamlarınızın sunulma olasılığı o kadar yüksek olur.

Hedef Kitlenizi Genişletin

Hedef kitlenizi mümkün olduğu kadar daraltmak her zaman ideal olsa da, bazen çok dar olabilir ve bu sınırlı kitlelere yönelik rekabet, maliyetlerinizi artıracak veya reklamlarınızın tutarlı bir şekilde sunulmasını önleyecektir.

Daha fazla yayın kazanmaya çalışmak için hedeflemenizi hedefinizle alakalı tutarken, kitlenizi biraz daha genişletmeyi düşünün. Böylece reklamlarınız daha çok gözükür ve etkili olur.

Reklam Öğenizi Değiştirin

Bazen reklamlarınız o kadar iyi olmayabilir. Reklam içeriğiniz ilgi çekici değilse, sosyal medya kanallarında yayın yapmak zor olacaktır.

İstediğiniz reklam dağıtımını veya sonuçlarını alamadığınızda, farklı reklamları karışıma eklemeyi deneyin. Bazen bu, platformların dağıtımda dürtülmesine yardımcı olurken, aynı zamanda reklam öğesinin en iyi performansı gösterdiğini görmenizi sağlar.

Afişlerin, videoların ve GIF’lerin test edilmesini öneririm, ardından sonuçlar ortaya çıktıkça, en iyi olanı ve daha çok çalışanı kullanın.

 

*Tüm bunları doğru bir şekilde yaparsanız reklamlarınız en uygun hale gelecek ve kaliteli olacaktır.

Paylaş